aquarium-krakow-logo
Praca
Akwarystyka jest pojęciem opisującym zawodową lub amatorską hodowlę organizmów wodnych w akwariach. Może mieć ona dwojaki rodzaj, w zależności od rodzaju środowiska rozróżniamy akwarystykę morską lub słodkowodną. Zajmując się rybami i innymi organizmami wodnymi poznajemy podwodny świat od strony hodowcy i opiekuna.

Pierwszym krokiem jest wybór akwarium – duże, małe, średnie i jego kształtu. Okazuje się, że tak popularne dla pojedynczych rybek szklane kule nie są najlepszym rozwiązaniem. Brak im kątów, brak możliwości do napowietrzania i zainstalowania grzałki oraz brak filtracji mogą powodować wiele schorzeń. Warto zatem zakupić akwarium o ostrych krawędziach, gdzie będzie można umieścić poszczególne elementy, tak potrzebne do zachowania odpowiedniego poziomu środowiska wodnego dla ryb i roślin.

Musimy dobrać odpowiednie gatunki roślin i zwierząt, by mogły one razem funkcjonować w akwarium, tworząc przy tym miłą dla oka kompozycję. Zwłaszcza, jeśli wzbogacimy ją o strukturalne tło, czyli inaczej mówiąc zagospodarowanie tylnej ściany akwarium, by zamiast pustej ściany lub pasa półki widać było egzotyczną tapetę, dopasowaną do charakteru akwarium. Jeżeli jednak nie chcemy zajmować się rybkami, a jedynie roślinami – warto rozważyć opcję założenia tzw. akwarium holenderskiego. Stanowi ono element dekoracyjny, zwłaszcza, jeśli umieszczone w nim rośliny są w stanie ze sobą koegzystować.

tour-jobs
Artykuły Praca
Akwarystyka jest pojęciem opisującym zawodową lub amatorską hodowlę organizmów wodnych w akwariach. Czytaj więcej...

Sklep
W tym dziale znajdziecie Państwo informacje i linki, które mogą okazać się przydatne zarówno dla profesjonalnych akwarystów...Czytaj więcej...

Dla dzieci
Zafascynowane podwodnym życiem pociechy z przyjemnością spędzając czas na oglądaniu zwierząt wodnych o całej gamie barw i ciekawych kształtach... Czytaj więcej...
tour-jobs znajdź swoją wymarzoną pracę