aquarium-krakow-logo
Dla dzieci
aquarium krakow pingwiny

Zafascynowane podwodnym życiem pociechy z przyjemnością spędzając czas na oglądaniu zwierząt wodnych o całej gamie barw i ciekawych kształtach, a także nietypowych zdolnościach. Warto zatem zafundować im wycieczkę do dużego akwarium lub oceanarium, której efektem może być później hobbistyczne zainteresowanie takimi stworzeniami i akwarystyką.

Inną opcją jest założenie domowego akwarium, by nauczyć dziecko odpowiedzialności za żywą istotę, zwłaszcza, jeśli nie mamy przestrzeni dla zwierząt większych, jak kot czy pies lub też, jeśli któryś z domowników cierpi na alergię, na któreś z tych stworzeń.

Domowe akwarium nie wymaga aż takiego zaangażowania, jak opieka nad psem, kotem lub myszoskoczkiem, choć oczywiście o rybki także należy odpowiednio dbać. Co więcej – pomoc dziecku przy zmianie wody w akwarium czy zainteresowanie jego małym podwodnym światem pozwala na budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem.

Poza odpowiedzialnością, dziecko uczy się także pielęgnacji zwierząt. Zarówno pies, jak i rybki mogą pozytywnie wpłynąć na psychiczny rozwój dziecka, które w pupilu znajdzie codziennego towarzysza zabaw, powiernika trosk i zmartwień, słuchacza dla fantazyjnych opowieści i temat do rozmów z rówieśnikami.

tour-jobs
Artykuły Praca
Akwarystyka jest pojęciem opisującym zawodową lub amatorską hodowlę organizmów wodnych w akwariach. Czytaj więcej...

Sklep
W tym dziale znajdziecie Państwo informacje i linki, które mogą okazać się przydatne zarówno dla profesjonalnych akwarystów...Czytaj więcej...

Dla dzieci
Zafascynowane podwodnym życiem pociechy z przyjemnością spędzając czas na oglądaniu zwierząt wodnych o całej gamie barw i ciekawych kształtach... Czytaj więcej...
tour-jobs znajdź swoją wymarzoną pracę